Rodzaje gniazdek elektrycznych.

1

Moi Drodzy, bardzo ważna informacja dla tych, którzy się do Szwajcarii wybierają. Otóż mamy tu troszkę inne gniazdka elektryczne, które niechętnie przyjmują wtyczki europejskie. Wygląda to tak:

Najwygodniejszym i najprostszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w przejściówkę, którą widzicie na poniższym zdjęciu. My za swoją zapłaciliśmy 4,5 CHF. Wystarczy jedna taka przejściówka, europejski przedłużacz z wieloma gniazdami i problem, choćby stanowisk komputerowych i funkcjonujących przy nich sprzętów, rozwiązany! :)

Druga z przejściówek, która służy do włożenia szwajcarskiej wtyczki do europejskiego gniazdka.

 W całym kraju używany jest prąd 230 V, 50 Hz.

Bolce z europejskich wtyczek z uziemieniem są grubsze i nie wejdą do szwajcarskich gniazdek.

 


Statystyki odwiedzin strony (dane Google Analytics)

Unikalni użytkownicy: 11

Wszystkie wyświetlenia strony: 223

Unikalne wyświetlenia strony: 217


5/51 ocen

1 KOMENTARZ

  1. […] Dzięki Airbnb znalazłem kwaterę bardzo blisko Hyde Parku – większość tzw. typowych atrakcji Londynu była w zasięgu spaceru. Warto wiedzieć że, większość tego tupu ofert w centrum Londynu nie powala standardem – choć dobrze wyglądała z zewnątrz… Nie była to może nora ale warunki były studenckie. Inna sprawa, że ta oferta biła na głowę hostele. Mieszkanie było 3 pokojowe z kuchnią i łazienką. Wyposażenie miało czasy świetności za sobą, gospodarze byli jednak mili i mieszkali trzy ulice dalej. W pokoju obok nas była para z Argentyny, która znała angielski. Miło się z nimi rozmawiało. Kwatera to najdroższy punkt wypadu – za 5 dni zapłaciłem 1350 PLN dla dwóch osób co jak na brytyjskie ceny jest TANIO. Dodatkowym kosztem była przejściówka na gniazdka elektryczne za 5 funtów, którą kupiliśmy w sklepie prawie obok. Dobry tekst o rodzajach gniazdek elektrycznych tutaj (dotyczy Szwajcarii ale idea jest taka sama). […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj