Bułgaria Monastyr Rylski

0

Jeśli kiedykolwiek zdecydujecie się na wyjazd do Grecji własnym samochodem, spróbujcie wybrać nie tę typową drogę przez Węgry, Serbię i Macedonię, ale z Węgier skręćcie bardziej na wschód, następnie jedźcie przez przełom Dunaju Żelazne Wrota i dalej na nowy most łączący Calafat z Vidyn.

Bułgaria

W Bułgarii już zjedźcie z głównej drogi, by zwiedzić starą, turecką twierdzę w Belogradcziku. Jedźcie dalej na południe obwodnicą objeżdżając Sofię ( jeśli nie macie czasu na jej zwiedzanie). Podążajcie jeszcze 75 km w kierunku południowym , aby następnie skręcić na wschód i po przejechaniu dalszych 40 km dojechać do miejsca będącego esencją Bułgarii – położonego w samym sercu Gór Riły,  Monastyru Rilskiego.

Monastyr Rylski jest dla Bułgarów świętością narodową. Zainteresowanie tym miejscem jest ogromne. Podjeżdżają tu cały rok autokary z turystami. Od 1961 r. klasztor uznawany jest za pomnik kultury i wraz z okolicami ogłoszony został rezerwatem. Klasztor wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Wejście na dziedziniec oraz do cerkwi jest bezpłatne.

Jeśli chcecie zobaczyć cały tekst i przepiękną galerię autorów na ich blogu hooltayewpodrozy, zajrzyjcie do nich koniecznie.


Statystyki odwiedzin strony (dane Google Analytics)

Unikalni użytkownicy: 2

Wszystkie wyświetlenia strony: 2

Unikalne wyświetlenia strony: 2


0/50 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj