Notting Hill Carnival w Londynie prawie jak w Rio

0

Dziwna pora dla karnawału ale co kraj to obyczaj. W ostatni weekend sierpnia na ulicach Londynu odbywa się Notting Hill Carnival. W tym roku dopisała typowo angielska pogoda ale nie ugasiła  żaru, który rozlał się na wspomnianej ulicy. Zresztą  większości Polaków kojarzy się bardziej z romantyczną komedią z Hugh Grantem i Julią Roberts niż karnawałem ale to tym lepiej dla nas…
Impreza ma bogatą tradycję, odbywa się już od 1959 roku  na cześć afroamerykańskich imigrantów z Karaibów.  Właśnie wpływ tamtejszej kultury wygląda co roku dość spektakularnie. Machanie tyłkami i publiczne naśladowanie seksu na pieska – w Polsce (szczególnie teraz) chyba nie do pomyślenia… Media społecznościowe pokazują takie obrazki:

 

Jednak to tylko wycinek rzeczywistości. W sumie na dwudniowej imprezie mogło się bawić nawet około 2 milionów ludzi w tym wielu turystów.
Ciekawie prezentuje się filmik pokazujący najfajniejsze postaci imprezy.

 

Niestety w tym roku nie było spokojnie. Policja podsumowała swoją dwudniową pracę- cztery osoby zostały ranne, w tym jedna ciężka, a 105 aresztowano.


Statystyki odwiedzin strony (dane Google Analytics)

Unikalni użytkownicy: 5

Wszystkie wyświetlenia strony: 5

Unikalne wyświetlenia strony: 5


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj